AT KİMLİĞİ HAKKINDA!

Antrenör-Hakemler Duyurular Flaş Haberler Genel Güncel Haberler Manşet Haber

DUYURU
At Kimlik Belgesi çıkarmak için izlenecek yol:

  1. Kulüpler veya şahıslar sahip oldukları at sayısı kadar Kimlik belgesi talep etmeden önce ekte bulunan “At Kimlik Belgesi Talep Formunu” doldurup, Federasyonumuzun Ziraat Bankasındaki TR05 0001 0013 9597 5975 0150 02 İban nolu hesabına her at için ayrı ayrı 250 TL yatıracak ve At Kimlik Belgesi talep edeceklerdir. Elinde mevcut kimlik bulunanlar bu sene isterlerse devam edebileceklerdir. Seneye tüm kimlikler Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu kimliği olacak şekilde değiştirilmelidir. İsteyenler bu yıl, isteyenler önümüzdeki yıl yeni kimlik ile değişimlerini yapabilirler.
  2. Atının ismini değiştirmek isteyen at sahipleri Federasyona dilekçe ile başvurabilecektir.
  3. At Kimlik Belgesi Atın sahibi tarafından doldurulup imzalanacaktır.
  4. At sahibinin temin ettiği At Kimlik Belgesinin orta sayfası “BÜYÜK HARFLERLE” Veteriner Hekim tarafından Mikro Çip numarası okunup tüm kimlik bilgileri olduğu gibi doldurulduktan sonra imzalanıp kaşelenecektir.

5.Yurt içi (Ulusal)müsabakalarda At sahipleri Atlara Ruam testi yaptırarak İlçe Tarım Müdürlüklerine kaydını yaptırmak suretiyle Vize işlemini gerçekleştirecek ve Federasyon onay ve tescil kayıt işleminden sonra müsabakalara katılabileceklerdir. Geçen sene aşılar için harcanan ücretler kulüplerimizin cebinden çıkmamış olacaktır.

  1. At sahibi tarafından temin edilen, Uluslararası hükümler gereği zorunlu olan (Yurt dışı Uluslararası müsabakalar ve katılacak Atlar için)“PREQUENZA Te A060B01 veya DUVEXYN EHV 1.4 11004501 Aşısı” Veteriner Hekim tarafından yapılarak At Kimlik Belgesine kaydı yapılarak etiketi yapıştırılacaktır. Kulüpler veya at sahipleri yurt içi müsabakalarında sadece Ruam Testi ile müsabakalara katılabileceklerdir.
  2. Doldurulan At Tescil Belgeleri Kulüpleri veya sahipleri tarafından Federasyona gönderilecektir.
  3. Federasyonca tasdik edilip mühürlendikten sonra Kütük defterine kaydedilerek tescil işlemi tamamlanan belgeler at sahiplerine gönderilecektir.

9.Bu seneye mahsus olmak kaydıyla elinde geçen seneye ait At Kimliği Belgesi olanlar müsabakalara katılabilir. 2024 yılında ise Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu’na ait At Kimlik Belgesi olmayan At’lar müsabakalara katılamayacaktır.
10.Kimliklerin temini için gönderim ücretleri at sahiplerinin kendilerine ait olacaktır.

2023 yılı müsabaka sezonunun camiamıza hayırlı olmasını dilerim.

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanlığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir