ÖNEMLİ DUYURU

Duyurular Flaş Haberler Genel Güncel Haberler Manşet Haber

Milletçe yaşadığımız asrın en büyük felaketi sonrası devletimiz ve milletimiz destansı bir mücadele ve dayanışma örneği göstermiş, böylelikle depremzede vatandaşlarımızın yaraları sarılmaya ve felakette kaybettiğimiz vatandaşlarımızın da en azından ruhlarının huzur bulması için çalışılmıştır.
Federasyonumuz da depremin yaşandığı ilk andan itibaren bu büyük mücadeleye ortak olmuş ve felaketten zarar gören vatandaşlarımız için tüm imkanlarını seferber etmiş ve devletiyle milletiyle bir ve bütün olmuştur.
Sahada yaptığımız çalışmalarda hemen hemen tüm spor kulüplerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın da bu büyük milli dayanışmaya destek olduğu büyük bir memnuniyetle görülmüştür.
Ancak son günlerde bazı futbol karşılamalarında bahsettiğimiz dayanışma ve sporun birleştirici ruhu ile hiçbir şekilde örtüşmeyen
ayrıştırıcı ve maksatlı sloganların atıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz.
Devletimizin tüm unsur ve güçleri ile depremzede vatandaşlarımızın yanında olduğu şu günlerde bu mücadeleyi zayıflatıcı her türlü hareket ve söylem kamu vicdanında mahkum olacaktır.
Ülkemizin güzide kulüplerinin büyük taraftarını hiçbir şekilde temsil etmediğine inandığımız bu küçük grupların millet vicdanını yaralayan söylemlerini en güçlü şekilde reddediyor ve bundan sonra da federasyon olarak milletinin ve devletinin yanında olma çizgimizi koruyacağımızı aziz milletimize en derin saygılarımızla arz ediyoruz.

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu – Zübeyir Bekiroğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir